Na obsah stránky

Ludvík Salvátor > Akce - Archiv > Symposion Ludvíka Salvátora - 2011

Symposion Ludvíka Salvátora - 2011
         Již tradiční „Symposion Ludvíka Salvátora Toskánského“ proběhl 15. října na brandýském zámku. Jako každoročně byl zahájen ve 12 hodin v kostele Obrácení sv. Pavla mší svatou při relikvii blahoslaveného krále Karla I. Habsburského, kterou zpěvěm doprovázel Kris Kros Kvintet.

        Odpolední kolokvium přednášek začalo ve 14. hodin v kapli brandýského zámku. V prvním příspěvku promluvila Dr. Sylva Dobalová z Ústavu dějin umění Akademie věd ČR v přednášce „Brandýská zahrada Jeho Milosti císařské Rudolfa II.“.

        Poutavou přednášku „Velkovévodské zahrady toskánských Habsburků v dokumentech toskánského rodinného archivu“ přednesla PhDr. Eva Gregorovičová z Národního archivu ČR.

        Přednáška „Toskánští velkovévodové v Ostrově nad Ohří – Schlackenwerth, proměny zámeckých zaharad“, kterou měla přednést Mgr. Zdenka Čepeláková ze Spolku přátel města Ostrova se nekonala.

         „Ráj zvaný Miramar – Ein Paradies genannt Miramar, v zahradách mallorského sídla Ludvíka Salvátora“ byl název přednášky Dr. Helgy Schwendinger z Palma de Mallorka, pojednávající o zahradě kláštera Miramar, prvním sídle Ludvíka Salvátora, které zakoupil na Mallorce. V závěru přednášky předala Dr. Schwendinger Dr. Novákovi reprodukci obrazu kláštera Miramar.

        V závěru kolokvia přednášek paní Hana Veselá, občanka Přerova nad Labem, krátce seznámila posluchače se svým výzkumem ovocného sadu nacházejícím se na protipovodňové hrázi, severně od Přerova n. Labem, který údajně nechal vysadit Ludvík Salvátor ovocnými stromy dovezenými z Itálie.

        V 18. hodin se sešli posluchači s přednášejícími v Rytířské sále při sklenici vína.

        Akce byla zakončena v 19. hodin koncertem „ Orbis tria“

Copyright © 2005 - 2011 Hykam@seznam.cz , všechna práva vyhrazena mapa webu